پیامبرانحضرت محمد(ص)مقاله هامولانا مکرمی

مولانا مکرمی (حفظه الله) محبت ما نسبت به پیامبر اسلام (ص)

پیامبر اسلام (ص)

روزی حضرت عمر با رسول الله صلی الله علیه و سلم صحبت می کردند و فرمودند یا رسول الله من شما را از هر چیزی بیشتر دوست دارم، مگر از خودم.

 رسول الله ص فرمودند این نشد ای عمر ، این ایمان کامل نیست ، مگر اینکه من را از خودت هم بیشتر دوست داشته باشی و همانطور که از دیگران و از همه چیز من را بیشتر دوست داری باید از خودت هم باید مرا بیشتر دوست داشته باشی.

محبت ما نسبت به پیامبر اسلام (ص)

حضرت عمر(رض) فرمودند: یا رسول الله الان شما از خود من هم برایم محبوب تر هستید.

فردی از رسول الله صلی الله علیه وسلم می پرسد: 

نظر شما در مورد کسی که یک قومی را دوست دارد ولی هنوز به آنها ملحق نشده چیست؟

رسول الله میفرمایند:

هر فردی در صحرای محشر با کسی است که او را دوست دارد.

لذا محبت رسول الله صلی الله علیه وسلم باید در قلب ما باشد ، اما علامت این محبت و نشانی این محبت چیست؟ و از کجا بدانیم که فردی با رسول الله (ص) محبت دارد؟

خواندن مقالات زیر توصیه میشود

ویژگیهای انبیا الهی

سوالهای دینی

جنگ تبوک

جنگ جیش العسره

انواع روزه

فضیلت انس با قرآن

این دوست داشتن از تبعیت از سنت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم فهمیده میشود.

کسانی که با  رسول الله صلی الله علیه وسلم محبت دارند این افراد لحظه لحظه زندگی و سیرت رسول الله صلی الله علیه و سلم را دنبال می‌کنند و کوشش می کنند بفهمند پیامبر اسلام (ص) چه کارهایی انجام داده؟ و از چه کارهایی پرهیز کرده؟  افرادی که  رسول الله صلی الله علیه وسلم را دوست دارند سعی میکنند همه این موارد را در زندگی خودشان بر اساس محبت خالصانه ای که دارند آنها را در زندگی خودشون اجرا بکنند.

وقتی فردی به فلان شخص معروف علاقه مند است ، مدل مو و رفتار و منش آن شخص را برای خود انتخاب میکند چون به آن شخص احساس تعلق پیدا میکند ، اکنون ما مهمترین شخصیتی که بعد از الله داریم ، محمد رسول الله (ص) است.

محبت ما نسبت به پیامبر اسلام (ص)

برای هر مومن لازم و واجب است که سیرت و روش رسول اکرم صلی الله علیه و سلم را در زندگی خودش بیاورد و این کار نشان محبت به پیامبر اسلام (ص) است.

اینکه ما بگوییم به پیامبر اسلام (ص) محبت داریم ، اما سنت و روش پیامبر اسلام (ص) در زندگی ما دیده نشود، این علامت محبت نیست و این محبت شایسته ی عرضه به درگاه الهی نیست و نمی توان با این محبت مقامی در آخرت بدست آوریم.

محبت واقعی به پیامبر اسلام (ص) می تواند در آخرت به ما مقام و شخصیت بدهد.

پیامبر اکرم (ص) محبوب ترین شخص بعد از الله است و سنت ها، سیرت و روش پیامبر باید محبوب ترین سنتها و سیرتها و روش ها نزد ما باشد ، در این شرایط می توانیم ادعا کنیم که ما نسبت به پیامبر اکرم (ص) محبت داریم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا