تقدیرتوکلعقیدهمقاله هامولانا بهزاد فقهی

مولانا فقهی (حفظه الله) مبحث تحمل سختی های زندگی

تحمل سختی های زندگی

برای پروردگاری که انسان را از یک نطفه خلق میکند و از یک نطفه اعضا و جوارح انسان را تشکیل میدهد و یک شاهکار خلقت را بوجود می آورد.
آفرینش انسان آنقدر دقیق و بی نقص است که هر انسان از اثر انگشت و چهره ی متفاوتی برخوردار است و این نشانه ای بر توانمندی پروردگار است.
همین که هر کدام از انسان ها دارای چنین ویژگی هایی هستند نشان میدهد که آفرینش تک تک انسانها شانسی نبوده و برای دلیلی انسان خلق شده اند.

مطالعه ی مقالات زیر توصیه میشود

حکم خرید و فروش طلا به صورت قرضی | سبک های زندگی از نظر قرآن | نجاست غلیظهجبر و اختیار در اعمال انسان | اختیار و جبر در انواع زندگی ها | شرک اصغر

تحمل سختی های زندگی

یکی از دلایلی که باعث میشود ما در زندگی دچار مشکل شویم این است که به خودمان تکیه می کنیم و از فرزانگی و عقل خودمان ” بت ” درست میکنیم و آن ” بت ” را پرستش میکنیم.
در اینجا “ تفکر اشتباهی ” که به سراغ شما میاید این است که خوب و بد را به تشخیص خودتان انتخاب میکنید.

راه حل تحمل سختی های زندگی

مثال:
یک مریض برای درمان به دکتر نیاز دارد و باید به دستورات دکتر عمل کند و در انتها نگاه مثبتی به درمان خواهد داشت یا اینکه یک ورزشکار برای پیروزی باید به دستورات مربی عمل کند در نتیجه نگاه مثبتی به قهرمانی خواهد داشت و تلاش زیادی میکند.

نتیجه:

ما نیز برای اینکه در زندگی نگاه مثبتی به مشکلات داشته باشیم باید دستوراتی که الله داده است عمل کنیم .
همان پروردگاری که مادر را بر فرزند مهربان کرده است مطمئنا مهربانتر از مادر است و همیشه تمام مخلوقات خود را دوست خواهد داشت.هر مشکلی که دارید بدانید که در انتها ، پروردگار شما عاقبت به خیر می کند و یه نور تازه ای به زندگی شما تابیده میشود .

مطالعه ی مقالات زیر توصیه میشود

حکم اشیای مانع رسیدن آب به پوست | تقدیر ، قضا و قدر | افکار فرقه ی معتزله | مکاتب اشعری و ماتریدی | راهکار عبور از مشکلات

پس اگر مشکلی دارید تنها الله است که میتواند مشکل شما را گره گشایی کند پس همیشه و هر وقت باید از الله بخواهید تا مشکلات شما حل کند.
اینکه شما از دانش خودتان “بت” بسازید و برای رهایی از مشکلات از آن “بت” کمک بگیرید هیچگاه به نتیجه نخواهید رسید.

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا