اخبارمولانا بهزاد فقهی

گزارش مراسم تجلیل از حفاظ

سلسله جلسات تشریح مثنوی معنوی که سه شنبه شب ها توسط جناب مولانا فقهی حفظه الله در مسجد خواجه عزیزالله تربت جام برگزار می گردد شب گذشته نیز طبق روال برگزار شد.

در این جلسه جناب مولانا فقهی توجه مخاطبین را به یک سری برداشت ها از قران جلب نمود که مهمترین پیام داستان های قرآنی عبرت گرفتن از سرنوشت ملت های گذشته است.

قرآن کریم عوامل پیروزی و شکست ملت ها را یادآور شده است و وقایع و داستان های قرآن برای عبرت گرفتن است، برای اینکه درس ها و پیام های آنها دانسته شود و در زندگی پیاده گردد.

مولانا فقهی در بخشی از سخنانش به یکی از وقایع مهم ماه محرم که شهادت مظلومانه حضرت حسین رضی الله در میدان کربلا است، اشاره کردند .

مولانا فقهی فرمودند:

مولانا فقهی
اهل سنت و اهل تشیع همه از ارادتمندان و محبان خاندان نبوت و اهل بیت پیامبر و حضرت حسین رضی الله عنه هستند، اما هر یک به شکلی این محبت را ابراز می کنند.

هر یک از اهل سنت اگر در میدان کربلا حضور می داشت قطعاً در کنار حضرت حسین رضی الله عنه و در لشکر مقابل یزید و یزیدیان بود.

مهمترین پیام کربلا این است که حسینی زندگی کنیم و از مواردی که زندگی انسان را یزیدی میکند دوری کنیم.

در پایان چند عنوان کتاب در زمینه شناخت شخصیت حسین رضی الله عنه و واقعه کربلا معرفی کردند و تأکید نمودند که این کتاب‌ها را مطالعه نمایید:

۱_شهید کربلا از مفتی محمد شفیع عثمانی رحمه الله

۲ _ شهسوار کربلا از مولانا عبدالرحمن چابهاری حفظه الله

بعد از پایان سخنان مولانا فقهی جناب مولوی محمد درشته ضمن تشکر از بیانات مولانا فقهی از حجت الاسلام و المسلمین عالمی رئیس محترم عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ارتش تربت جام که به همراه هیئتی از مقامات تیپ ۳۸ در جلسه حضور داشتند، دعوت کردند تا دقایقی مخاطبین را به فیض برساند.

حجت الاسلام و المسلمین عالمی دقایقی پیرامون اهمیت برگزاری این چنین جلسات و نشست های اصلاحی و ضرورت شناخت خدا و پیامبر صلی الله علیه و سلم سخن گفتند.

در پایان ایشان از زحمات خالصانه مولانا فقهی و مولوی درشته و مجموعه خواجه عزیزالله برای تربیت قرآن آموزان برتر تشکر و قدردانی کردند.

در پایان از آقایان:

محمد خادمی عضو قرآن آموزان مسجد خواجه عزیزالله، مقام اول 15 جز
نیروی زمینی و موفق در راهیابی به مسابقات کل ارتش جمهوری اسلامی شدند که از این عزیزان در پایان مراسم تجلیل شد.


معین درخشانی عضو قرآن آموزان مسجد خلفای راشدین، مقام اول 5 جزء
نیروی زمینی و موفق در راهیابی به مسابقات کل ارتش جمهوری اسلامی شدند که از این عزیزان در پایان مراسم تجلیل شد.

امیر علی احمدی عضو قرآن آموزان برادران اهل تشیع، مقام دوم 3 جزء
نیروی زمینی و موفق در راهیابی به مسابقات کل ارتش جمهوری اسلامی شدند که از این عزیزان در پایان مراسم تجلیل شد.

همچنین از حافظ آرش سامعی که از قرآن آموزان مجموعه دارالحفظ خواجه عزیزالله است و موفق به حفظ کل قرآن کریم شده نیز تجلیل گردید.

پایان بخش این مراسم دعایی توسط مفتی عبدالحمید عرب انجام شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا